Jdi na obsah Jdi na menu
 


KONDIČNÍ PŘÍPRAVA

15. 2. 2007

Zimní tréninky na hale

udržování zdatnosti a ladění kodice  

 

Obrazek

Po celou zimu, každé pondělí a čtvrtek probíhala ve sportovní hale (OSP)   zimní příprava. Naposledy 15.3.2007.           >>>  více


 Obrazek

Fyzické testy kojeckých draků a kanoistůVe čtvrtek 15. 02. 2007 si část kojetínských draků otestovala své pohybové schopnosti . K testování posloužila testová baterie používaná pro ozbrojené složky, upravená na možnosti a podmínky dané složením testované skupiny a vybaveností tělocvičny ve které testy probíhaly .

Baterie testů byla vybrána tak , aby byla prověřena rychlost , síla horních končetin , síla břišních svalů a speciální vytrvalost.

Obrazek

Rychlost

byla prověřena prostřednictvím testu „člunkový běh“ tj 4 x 10m sprint

    Síla horních končetin

     byla prověřena testem „klik – vzpor“ cvičí se bez přestávky až do vyčerpání silObrazek

Síla břišních svalů

byla prověřena testem „sed – leh“ cvičí se po dobu 2 minut 

Speciální vytrvalost

prověřil „celostní motorický test“ kdy cvičenec opakuje polohu z lehu na břiše přes stoj do polohy v leže na zádech po dobu 2 minut.

Cvičení se zúčastnilo 23 cvičenců ve věkovém rozpětí od věku devíti let po věk 63 let . Nejnižší a nejvyšší věkové kategorie byly v nevýhodě, protože použité testovací tabulky jsou pro věkové rozpětí od 18- ti , do 50- ti let.

ObrazekPřesto, že se testování zúčastnilo málo registrovaných draků a kanoistů, tak výsledky ukázaly, že zimní příprava měla svůj význam a fyzická kondice kojetínských draků a kanoistů je na dobré úrovni .

Věřím , že ti , kteří se z různých důvodů testování nezúčastnili si svou úroveň fyzické kondice prověří dodatečně .

Cílem tohoto testu je získat informace o tom jakou úroveň trénovanosti dosahuji, kde jsou moje silné, nebo slabé stránky. V dalším tréninku pak využiji této informace k rozvoji svých pohybových schopností.

[TABULKA - PŘEHLED DOSAŽENÝCH VÝSLEDKŮ] 

a ještě malá poznámka ...

....  že to s fyzickou kondicí dnešního lidstva není příliš valné, naznačují srovnání výkonů současných a antických veslařů (klikněte si na obrázek)

Obrazek