Jdi na obsah Jdi na menu
 


VETERÁN CUP - už II. ročník !!

10. 10. 2009

Obrazek

dne 10.10.2009 se v loděnici ve 13. hod. konal 2. ročník soutěže Veterán cup

Podrobnější propozice

(soubor "docx")

nebo

Obrazek

Pokud se bude chtít zúčastnit i někdo z posadky mladých, nebo děvčat, tak nejsou námitky, naopak máte možnost porovnat svou výkonnost nejen s veterány, ale hlavně mezi sebou

ředitel závodu - Jirka Kučírek

Vetrán Cup  2009

   Dne 10.10.2009 se v loděnici v Kojetíně konal druhý ročník soutěže veteránů-draků. Vše již bylo v sobotu dopoledne připraveno, jen počasí trochu zlobilo. Připomínalo to Jedovnici. Ve 13. hod, kdy se mělo začít se spustil drobný, ale dost silný déšť, i když na radaru nic nebylo. Déšť však během čtvrthodinky   ustal, a mohlo začít dlouho očekávané závodění. Mezitím Míra Polách pověřený vítáním VIP hostů (manželek) rozdával chléb a sůl a vzhledem k počasí přidával jak bonus čtvrtku rumu.

     Na rozdíl od loňského roku, kdy se soutěžilo po dvojicích, tak letos na stejných lodích se jelo sólo, ale opět s kormidelníkem. Protože nám jedna ze zajištěných kormidelnic onemocněla, tak musel za ní zaskočit Jirka Kučírek a Katka, která jezdila na druhé lodi se musela v zájmu regulérnosti soutěže dovážit 15 kg železa.

     Za pošmourného počasí, ale bez větru a deště najížděly dvojice lodí na start 200 metrové tratě. Protože posádky byly ukázněné, tak startér Borek Šebík a Laďa Oulehla neměli mnoho práce a závody probíhaly hladce. V 15:30 už byly všechny jízdy odjety. Jelo celkem 21 závodníků. Ten poslední Jirka Štábl přišel pozdě a startoval až o 18.30 za úplné tmy. Jelikož ho ani startér neviděl a časoměřič už vůbec ne, tak nebyl zařazen do pořadí a odjede si jízdu za denního světla, aby byla regulérní. Několik draků bylo omluveno, protože se zúčastnili zájezdu Burčák tour a Franta Krejčiříků po operaci kolena jen fandil na břehu.  Po vyhodnocení časů bylo stanoveno Pavlem Válkem ,jako hlavním časoměřičem, pořadí a mohlo se přistoupit k vyhlášení výsledků

      Napřed ale proběhlo dekorování členů naší veteránské posádky, která v Českém poháru získala zlato a neměli možnost se zúčastnit vyhlášení na Hrázi.

     Ač jsme k závodům pozvali i členy mladší kojetínské posádky, tak se nikdo nepřišel ani podívat. Zřejmě ze strachu, že by si strhli mezi veterány ostudu. Děvčata také zklamala a nedostavila se, takže pro vyhlašování výsledků musel Jirka Beňa zajistit vítězku soutěže Miss domažlické dudy, slečnu Táňu. Všichni závodníci od posledního až po vítěze dostali nějaké ceny.

      Po vyhlášení se všichni odebrali do Jirkou Křepelkou vytopené klubovny, kde se stoly prohýbaly pod dietními škvarky a koláči z místní Smutkovy pekárny. Na stole vedle se shromažďovaly ceny do tomboly, kterých nakonec bylo 23. Z vedlejší kuchyňky už voněla vařená uzená žebra a za chvíli děvčata /veteránky/ nosily na stůl. Po jídle se rozproudila zábava a kolem šesté se začalo s losováním tomboly. Při tom došlo ke kuriózní situaci, kdy Jirka Kačírek dvakrát vyhrál věci, které do tomboly dal on sám. Tak se losovalo znovu. První cenu získal Jirka Kučírek, a byl to dort ozdobený nemocničním bažantem, ale z marcipánu s ořechovou náplní, zařízení to veteránům důvěrně známé. Jako zvláštní prémie byla noc s Táňou, kterou vyhrál Vraťa Chovanec. Sklidil aplaus, ale že by byl nadšením bez sebe se nedá říct. (měl tam manželku). Poté naladil Jirka Prokeš svou kytaru a pokračovalo  se v zábavě. Pokud ještě všichni celkem dobře vnímali, tak Laďa Oulehla zhodnotil letošní vcelku úspěšnou sezónu a nastínil cíle pro příští rok.

      Letošní ročník skončil a myslím, že všichni zúčastnění byli spokojeni. Na pořadí závodníků celkem nezaleželo, ale každý se snažil o co nejlepší výkon a bude pro něho motivací do příští sezóny, aby se přiblížil výkonům těch nejlepší.

   Protože na stupně vítězů se vejdou jen tři tak na třetím místě skončil Laďa Jež, jinak to půvabná slečna Táňa, na druhém místě Laďa Oulehla a jako první se umístil Mira Polách. Posledně jmenovaní také získali odznak nelepší hák a oprávněně sedí na háčku naší dračí lodě. Jako nejlepší kormidelník byla vyhlášena Katka Vymětalová

   Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se zúčastnili této mimořádně zdařilé akce a zvláště těm, kteří se podíleli na organizačním zajištění tohoto závodu.

             Kojetín 11.10.2009   Jirka Kučírek 

 

  

Výsledková listina  “Veterán CUP 2009“

Celkové pořadí

Závodník

Výsledný čas

Poznámka

1

Polách  Mirek

1:22,57

 

2

Oulehla Laďa

1:23,06

 

3

Jež Laďa

1:23,45

 

4

Válek  Pavel

1:25,20

 

5

Křepelka Jirka

1:26,29

 

6

Kačírek  Jarek

1:28,36

 

7

Válek  Petr

1:28,76

 

8

Kučírek  Jirka

1:30,42

 

9

Kačírek Jirka

1:33,42

 

10

Smutek Jara

1:33,69

 

11

Prokeš  Jirka

1:35,09

 

12

Fidra Fana

1:35,48

 

13

Křepelka Ola

1:35,57

 

14

Svoboda Jirka

1:35,76

 

15

Gregor Luba

1:36,57

 

16

Beňa  Jirka

1:36,65

 

17

Švarc Jara

1:41,26

 

18

Šebík Borek

1:42,29

 

19

Polách  Zdeňa

1:42,92

 

20

Chovanec  Vraťa

1:42,95

 

21

Dřímal  Jara

1:46,54

 

-

Štábl Jirka 

1:20,44

 

 

 

 

 

 

Ahoj kamarádi!

Ještě jednou díky pořadatelům, kteří připravili krásné sportovní odpoledne pro své kamarády. Souboje, které jsme na podzimní Moravě předvedli si zaslouží obdiv a jako trenér můžu říct, že výsledky naší posádky nejsou nahodilé a každý  kojetínský dragon veterán umí bojovat ze všech sil. Ti, kteří se z jakýchkoliv důvodů nedostavili můžou jen litovat, protože tak krásné rozloučení se sezónou jsem již dlouho nezažil.

Závěrem okřídlené    -    “Sláva vítězům, čest poraženým“!

                                                                              Váš  trenér  Pavel

 

odkaz na stránky loňského závodu

.