Jdi na obsah Jdi na menu
 


VETERÁNSKÁ SOBOTA

17. 4. 2010

V sobotu 17.4.2010 měli vetráni Kojetín den nabitý od rána do večera. V 11 hod. se v posilovně u Kiliho konaly testy zájemců o místo v reprezentační posádce veteráni 50+. Výsledky testů nejsou veřejné, ale můžeme konstatovat, že máme nejlepší háky a to Laďu Oulehlu a Miru Polácha, kteří byli v testech nejlepší a prokázali, že na první lavce sedí právem. Ostatní se snažili a podávali výkony i nad své momentální možnosti. Testů se zúčastnili i draci z Brna a Prahy, a zvláště pražáci překvapili svými výkony. Protože budou letos jezdit za kojetínské veterány, tak je to pro naši posádku výrazná posila a i konkurence pro koječáky, kteří se budou muset dost snažit aby se dostali do posádky na závodech. Bylo tu poznat, kdo něco v zimě pro svou kondici něco dělal a kdo ne.

Odpoledne jsme přítomnosti našich kamarádů z Prahy a Brna a Znojma využili ke společnému tréninku zaměřenému hlavně na sjetí celé posádky. Aby jsme celou jízdu mohli kvalitně vyhodnotit, tak jsme si ji natočili na video a po tréninku v klubovně promítli a tak každý viděl, co dělá špatně a kde se musí zlepšit.

Po skončení této sportovní části celodenního programu nastal čas zlatého hřebu večera a to Košt slivovice.

Do soutěže bylo přihlášeno 14 vzorků této tradiční hanácké pochutiny a z toho dokonce jeden vzorek z Prahy, což pro nás bylo překvapením, neboť jsme si mysleli, že v Praze znají slivovice jen z vyprávění. Jako porota byli delegováni všichni, kteří dodali vzorek k hodnocení. Vyskytli se však i nezodpovědní jedinci, kteří na košt přijeli autem, tudíž se hodnocení nemohli zúčastnit a museli si najít náhradu.

Hodnocení bylo anonymní a pořadatel zajistil, aby nikdo neměl ani tušení, čí slivovici právě koštuje. Tak se stalo, že někteří dali své slivovici nejnižší body, protože si ji nepoznali. Ostatní přihlíželi a koštovali vzorky, které již byly hodnoceny. Protože pít slivovici nalačno je záležitost vysoce riziková, bylo všem nabídnuto občerstvení k promazání trubic v podobě škvarků a dietního uzeného bůčku, ovšem doma uzeného, ne nějáké průmyslové náhražky, která se jako uzenina tváří.

V soutěži zvitězil se svou slivovicí Franta Krejčiřík, na druhém místě se umístil Laďa Michálek a o třetí místo se se stejným počtem bodů dělili Petr Válek a Vraťa Chovanec. Že košt byl proveden na vysoké úrovni svědčí i to, že na nedělní ranní trénink se několik účastníků bez omluvy nedostavilo. Dík patří i předsedovi degustační komise, kterou dělala Maruška Navrátilová, která také jako jediná s čistou hlavou byla schopna spočítat výsledky.

O tom jak celodenní klání kojetínských veteránů probíhala vám ukáže fotogalerie dvorního fotografa Jardy Kačírka.

jku

PS - došlo poštou:

Vzpomínka na sobotu z jiného prostředí......