Jdi na obsah Jdi na menu

28. dubna 2012

MISTROVSTVÍ ČR - DLOUHÉ TRATĚ

1.závod ČP, Moravská národní liga GP, Dragon Boat Tour 2012

více i v pořadu SPORT V REGIONECH ze dne 3. 5. 2012 v 15:55 na ČT4 ( sekvence z KOjetína je od 12:20 min do 16:50 min pořadu) - klikni na televizor !

Obrazek

Kojetín opět s titulem

V sobotu 28. dubna 2012 se do Kojetína sjelo 28. posádek z celé České republiky a Slovenska, aby bojovaly o tituly „Mistrů České republiky Dračích lodí na dlouhé trati“. Závod se jel také současně jako první závod Českého poháru a Grand Prix dračích lodí. Letos jako třetí závod novinky Dragon Boat Tour dračích lodí ve vytrvalosti.

Trať byla oproti loňskému ročníku delší o 2,5 km a to se zřejmě projevilo v obhajobě loňských titulů. Obhájili v kategorii „Mix“ jen draci ze Znojma, v ostatních kategoriích došlo většinou k prohození míst na stupních vítězů.V nejrychlejší kategorii „Open“ s přehledem zvítězili draci z Nymburka a oplatili tak kojetínským porážku z loňska. Titul však v Kojetíně máme i z letošního ročníku. Vybojovaly jej naše ženy Sport Fun Kojetín před „věčně“ stříbrnými Wings of the Dragon Kojetín a na třetím místě skončili loňské vítězky z W.I.L.D. of Prague. Přerovští Moravien Dragons letos opět startovali po přestávce v Českém poháru a vybojovali si nepopulární čtvrté místo.V kategorii Grand Prix zvítězili překvapivě, ale zaslouženě draci z Plzně.

Další závody dračích lodí v Kojetíně jsou 9. června, kdy se zde koná Mistrovství České republiky posádek Policie České republiky.

Snímky z průběhu závodů jsou ve fotogaleriích

"kucajirka"    "prochyna3"    "vranky"    "fotovranik"

(klikni na podtržené -odkazy)

PROPOZICE (pdf)

plakát A3 -pdf

Výkonný výbor Kanoistiky Kojetín vyslovuje poděkování všem členům oddílu, kteří se  aktivně zapojili do organizační  a veškeré další činnosti spojené s pořádáním Mistrovství České republiky dračích lodí na dlouhé tratě ...(více)