1. PÁLAVSKÝ FESTIVAL DRAČÍCH LODÍ

23. 7. 2007

Na Pálavě závodily dračí lodě

Pavlov,  23. 7. 2007

Na Jižní Moravě ve vinařské obci Pavlov si o víkendu 21. a 22. července dali dostaveníčko příznivci dragonboatingu. Uskutečnil se zde premiérový závod dračích lodí s názvem 1. Pálavský festival dračích lodí. Závodů se zůčastnily jak špičkové týmy, tak i posádky složené pro tuto událost z přátel či firemních kolektivù.

Závodilo se na třetím jezeře vodního díla Nové Mlýny pod obcí Pavlov na tratích dlouhých 200 m a 2000 m, v kategoriích MIX, NO Limit, Veteráni, Ženy a Muži. V nejpopulárnější kategorii NO Limit, ve které změřilo síly 20 posádek zvítězil Dragonteam Kojetín. Kategorii MIX opanovala loď Kovovýroby Hoffmann. Mezi ženami nejlépe zajely Moravian Lady Dragons a mezi muži nenašel přemožitele Dragonteam Kojetín. Vítězství v kategorii Veteráni si z Pavlova odvezla posádka Brněnští draci Oldies, populární Bolkova jedenáctka v tomto závodì skončila na třetím místě, za druhým Nestea a před týmem Gurmán Náplavka. Jen spekulovat se dá o tom, z jakého dùvodu se po dojetí závodu převrátila loď Bolkovy jedenáctky a celý tým byl nucen doplavat. Že by vyčerpaní matadoři po namáhavém výkonu neudrželi rovnováhu? Nebo se v parném dni chtěli jen ochladit?

V nedělním náročném a přesto atraktivním závodě na 2000 m zvítězil opět Dragonteam Kojetín.